Budowa zbiornika

TECHNOLOGIA WYKONANIA ZBIORNIKA

Zbiorniki EKO-DAR wykonane są z polimerowego materiału kopozytowego na bazie maty szklanej tkaniny konstrukcyjnej i żywcy poliestrowej. Udział procentowy szkła w materiale wynosi ok. 34%. Warstwę zewnętrzną (powierzchnię) zbiorników stanowi poliestrowy żelkot.

Zbiornik posiada przegarbienia i kołnierze co daje w efekcie dużą wytrzymałość zbiornika na nacisk gruntu. Średnice rur wlotowych i włazowych jesteśmy w stanie dostosować do potrzeb klienta, dzięki czemu nie potrzebujecie Państwo  dostosowywać swoich instalacji do potrzeb zbiornika.Wykonujemy zbiorniki poziemne,naziemne, zbiorniki poziome i pionowe.

Kliknij aby powiększyć:


 

 

 

 

 

Wykorzystujemy najnowocześniejsze, innowacyjne i autorskie rozwiązania do produkcji naszych ekologicznych rezerwuarów. Pojemniki EKO-DAR wykonane są z polimerowego materiału kompozytowego na bazie szklanej tkaniny konstrukcyjnej i żywicy poliestrowej. Udział procentowy szkła w materiale wynosi ok. 34%. Warstwę zewnętrzną zbiorników plastikowych stanowi poliestrowy żelkot. Taki laminat poliestrowo-szklany jest niezwykle odporny na wszelkie uszkodzenia mechaniczne i nacisk. Ponadto zbiornik ma właściwości antykorozyjne, dzięki czemu nie ma potrzeby częstej jego konserwacji.

Na budowę bezodpływowych, plastikowych zbiorników na szambo składają się m.in. rury wlotowe, włazowe czy odpowietrzające oraz segmenty środkowe i końcowe. Segmenty łączone są specjalnymi, bezpiecznymi śrubami wzmocnionymi masą silikonową oraz żywicą. Każdy pojemnik na szambo w naszym asortymencie przeszedł przez kompleksowe badania sprawdzające jego parametry szczelności i solidności. Posiadamy niezbędne certyfikaty i aprobaty techniczne od Instytutu Techniki Budowlanej, Politechniki Poznańskiej oraz Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny. Dzięki specjalnym testom laboratoryjnym mamy gwarancję, że oferowane zasobniki są w pełni bezpieczne i szczelne.

Zbiornik plastikowy na szambo posiada specjalne wypukłości i kołnierze, dzięki którym pojemnik ma wysoką wytrzymałość na nacisk gruntu. Średnice rur wlotowych i włazowych jesteśmy w stanie dostosować do potrzeb klienta, dzięki czemu nie ma przymusu modyfikować istniejących w gospodarstwie instalacji, do potrzeb rezerwuaru. Tworzymy pojemniki na szambo podziemne, naziemne, poziome oraz pionowe. Wykonujemy montaż szamba plastikowego na terenie całego kraju. Montujemy zasobniki zgodnie z prawem budowlanym i zaleceniami ministerstwa środowiska, uwzględniającymi najmniejszą odległość zbiornika plastikowego od zabudowań. Same rezerwuary nie potrzebują obmurowań lub fundamentów a ich montaż jest relatywnie szybki.

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub poprzez pocztę elektroniczną. Nasz profesjonalny zespół odpowiednio doradzi i pomoże w instalacji pojemników.