Konstrukcja Zbiornika

Wykorzystujemy najnowocześniejsze, innowacyjne i autorskie rozwiązania do produkcji naszych ekologicznych rezerwuarów. Pojemniki EKO-DAR wykonane są z polimerowego materiału kompozytowego na bazie szklanej tkaniny konstrukcyjnej i żywicy poliestrowej. Udział procentowy szkła w materiale wynosi ok. 34%. Warstwę zewnętrzną zbiorników plastikowych stanowi poliestrowy żelkot. Taki laminat poliestrowo-szklany jest niezwykle odporny na wszelkie uszkodzenia mechaniczne i nacisk. Ponadto zbiornik ma właściwości antykorozyjne, dzięki czemu nie ma potrzeby częstej jego konserwacji.

budowę bezodpływowych, plastikowych zbiorników na szambo składają się m.in. rury wlotowe, włazowe czy odpowietrzające oraz segmenty środkowe i końcowe. Segmenty łączone są specjalnymi, bezpiecznymi śrubami wzmocnionymi masą silikonową oraz żywicą.

Każdy pojemnik na szambo w naszym asortymencie przeszedł przez kompleksowe badania sprawdzające jego parametry szczelności i solidności. Posiadamy niezbędne certyfikaty i aprobaty techniczne od Instytutu Techniki Budowlanej, Politechniki Poznańskiej oraz Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny. Dzięki specjalnym testom laboratoryjnym mamy gwarancję, że oferowane zasobniki są w pełni bezpieczne i szczelne.

Zbiornik plastikowy na szambo posiada specjalne wypukłości i kołnierze, dzięki którym pojemnik ma wysoką wytrzymałość na nacisk gruntu. Średnice rur wlotowych i włazowych jesteśmy w stanie dostosować do potrzeb klienta, dzięki czemu nie ma przymusu modyfikować istniejących w gospodarstwie instalacji, do potrzeb rezerwuaru. Tworzymy pojemniki na szambo podziemne, naziemne, poziome oraz pionowe.

Wykonujemy montaż szamba plastikowego na terenie całego kraju. Montujemy zasobniki zgodnie z prawem budowlanym i zaleceniami ministerstwa środowiska, uwzględniającymi najmniejszą odległość zbiornika plastikowego od zabudowań. Same rezerwuary nie potrzebują obmurowań lub fundamentów a ich montaż jest relatywnie szybki.

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub poprzez pocztę elektroniczną. Nasz profesjonalny zespół odpowiednio doradzi i pomoże w instalacji pojemników.